Programmēšanas valoda Java pasulē ir No 1 valoda, kura  izvēlēta par lietojumprogrammu radīšanai Android ierīcēm, to izmanto tādas lielas koorporācijas kā Google, Facebook, Youtube. Programmēšanas valoda Java,  tiek izmantota visdažādākajās lietojumprogrammās – no karšu un ierīču lietojumprogrammām līdz standarta lietojumprogrammām jaudīgu serveru sistēmās. Programma Ievads Java programmēšanā sniedz iespēju apgūt programmēšanas pamatus izmantojot valodu Java. Mācību procesā tiks izmantoti profesionāli programmu izstrādāšanas rīki, kā arī tiks sniegtas ieskats tādos izstrādes principos kā TTD (Testu Virzīta Izstrāde), refaktorēšana  (praktiski paņēmieni), tīrā koda princips.

Mācību laikā, zinošs pasniedzējs - profesionālis, kam Java programmēšana ir ikdiena, dalīsies pieredzē un praktiskās zināšanās, lai iemācītu programmēšanas valodas Java pamatus, sākot no programmēšanas sistēmu darbības principiem, funkcijām, algoritmu izveidošanas un realizācijas pamatiem, līdz spējai analizēt prasības un pareizi izēvelēties pieejamos Java vide instrumentus, kā arī vēl daudz ko citu.
Mērķis ir iepazīties ar programmēšanas valodu Java, gan palīdzēt ieskatīties sevī un saprast - vai programmētāja profesija ir tā, kurā Jūs saskatāt sevi perspektīvē. Java valodas pamatu apguve dod labu starta pozīcija, lai pilnveidojot sevi, izaugtu par kvalificētu programmatūras izstrādātāju un pievienotos Java izstrādātāju lokam, kas ir visvairāk pieprasītākā  IT specialitāte darba tirgū un līdz ar to arī visrentablākā.

Kam paredzēta programma

Programma paredzēta iesācējiem, kas vēlas apgūt programmēšanas  valodu Java pamatus un perspektīvē pārkvalificēties uz IT nozari.
Apzinoties to, ka iesācējam var trūkt gan tehnisku zināšanu, gan arī reāla priekštata izpratne  par to kā programmēt, kā noris programmētāja darbs un kādas papildus zināšanas ir nepieciešamas, šī programma iesācējam sniegs zināšanas ne tikai par programmēšans valodu Java, bet  arī plašāku priekšstatu par to, ko nozīmē būt Java prgrammētājam.

Tēmas

 • Ievads programmatūras izstrādē. Ievads Java platformā.
 • Datu veidi. Matemātiskās operācijas. Konsoles I / O.
 • Metodes. Klases un objekti.
 • Sazarošanās operatori. Izvēles operators.
 • Objekti atmiņā.
 • Cikla operatori.
 • Masīvi.
 • Klases hierarhija. Interfeiss.
 • Kolekcijas.
 • Izņēmumi.
 • Kodu testēšana.
 • Tīra koda principi (Clean code). Refactoring. Tests.

Digitālie rīki

Intelij IDEA, Git, GitHub, JUnit

Pasniedzēji

Bc.sc.comp. Mārtiņš Ceske ir vecākais Java programmētājs IT risinājumu uzņēmumā “C.T.Co”, darba pieredze jau vairāk nekā 10 gadus saistās tieši ar Java programmēšanu dažādās starptautiskās kompānijās. Mārtiņš ir arī IT mācību kursu JavaGuru lektors, kas sekmīgi apmāca studentus Java zināšanās.

Bc.sc.ing. Oļegs Ganzins ir IT Risinājumu Arhitekts ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi sistēmu izstrādē, pašlaik strādā starptautiskā uzņēmumā. Savas profesionālas darba gaitas uzsāka kā programmētājs, specializējoties Java risinājumu izstrādē. Par spīti jaunajiem pienākumiem, sirdī joprojām ir programmētājs, kam patīk radīt jaunas lietas, apgūt jaunas tehnoloģijas, palīdzēt cilvēkiem un sarežģīto padarīt vienkāršu. Oļegs tic, ka mūsdienās katram ir iespēja kļūt par programmētāju, ja ir vēlme un gribasspēks.

Intars Vaičuks kā programmētājs darbojas vairāk nekā 5 gadus, kur ikdienas darbs ir saistīts ar JAVA, React JS un datubāzēm. Izglītība - maģistra grāds biznesa vadībā, 1. un 2. līmeņa JavaGuru kursi Java programmēšanā , AWS mākoņservisi. Savu darba karjeru iesācis Accenture Latvia un tagad sekmīgi strādā vienā no lielākām IT kompānijām Latvijā - C.T.Co. Hobijs ir airēšanas slaloms un mikrokontrolieri, kā rezultātā realizēts projekts Latvijas kanoe federācijā - sacensību rezultātu laika uzskaites sistēma.

Vjačeslavs Pēteris Vasiļevskis uzsāka savas gaitas IT pasaulē 1999.gadā, kad iestājās RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē. Ieguva bakalaura grādu 2002.gadā, maģistra grādu 2004.gadā.  Paralēli studijām sāka strādāt 2002.gadā. Lielākoties darbs ir ar Oracle un Java, strādājis vairākos projektos, Latvijā un ārvalstīs; projekti saistīti ar risku apdrošināšanu. Pēdējos desmit gadus strādā kā izstrādātājs un eksperts SEB Life and Pension Baltic SE kompānijā.

Asistents Valdis Meirēns ieguvis bakalaura grādu Datorsistēmu novirzienā. IT karjeru uzsāka “Tieto”, kur strādāja par Tehnisko konsultantu strādājot ar Oracle Siebel sistēmu. Šobrīd strādā uzņēmumā “Intrum Global Technologies”, kur strādā ar back-end tehnoloģijām- Oracle datubāzi, Java un taml. Valdim nepatīk rutīnas darbi un viņš vienmēr ir gatavs  jauniem  izaicinājumi, tāpēc IT nozare ir ļoti pateicīga joma, jo jauni iizaicinājumi ir vienmēr. 

Pasniedzējs Oskars Linde ir testu inženieris ar lielu degsmi uz dažādu problēmu risināšanu darba jomā. Ikdienā programmē Java valodā, bet ir  strādājis arī ar Javascript un Python programmēšanas valodām. Oskaram prieku sagādā dalīties ar citiem savās zināšanās, it īpaši veidojot praktiskus, reālas dzīves piemērus. Brīvajā laikā  aizraujas ar šaha spēlēšanu. 

Grafiks

Mācības notiks darba dienu vakaros no plkst. 19.00 līdz 22.00 vai brīvdienās no 10.00 līdz 13.00 vienu reizi nedēļā.

Programmas apjomis ir 160 akadēmiskās stundas (1 akadēmiskā stunda – 45 min.).

 • Teorētiskā daļa –  24 akadēmiskās stundas.
 • Praktiskā daļa – 136 akadēmiskās stundas.

Nodarbības tiešsaistē - 48 akadēmiskās stundas. 

Praktiskie patstāvīgie vai grupas darbi - 112 akadēmiskās stundas.

Programmas ilgums - 3 mēneši.

Maksa par dalību apmācībās:

Projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” ietvaros:

 • Ar 90% ES fondu un valsts finansējumu - 51.20 eiro
 • studējot par personīgajiem līdzekļiem - 512 eiro

Piesakieties uz konsultāciju par programmas izvēli rakstot uz profesionalis@lu.lv vai zvanot 29198484