Programma Ievads Java programmēšanā sniedz iespēju apgūt programmēšanas pamatus, izmantojot valodu Java. Mācību procesā tiks izmantoti profesionāli programmu izstrādāšanas rīki, kā arī tiks sniegts ieskats TTD (Testu Virzīta Izstrāde), refaktorēšana (praktiski paņēmieni) un tīrā koda izstrādes principos.

Programmēšanas valoda Java pasaulē ir Nr. 1 valoda, kura izvēlēta lietojumprogrammu radīšanai Android ierīcēm, to izmanto tādas lielas koorporācijas kā Google, Facebook, Youtube. Programmēšanas valoda Java, tiek izmantota visdažādākajās lietojumprogrammās – no karšu un ierīču lietojumprogrammām līdz standarta lietojumprogrammām jaudīgu serveru sistēmās. Mācību laikā, zinošs pasniedzējs - profesionālis, kam Java programmēšana ir ikdiena, dalīsies pieredzē un praktiskās zināšanās, lai iemācītu programmēšanas valodas Java pamatus, sākot no programmēšanas sistēmu darbības principiem, funkcijām, algoritmu izveidošanas un realizācijas pamatiem, līdz spējai analizēt prasības un pareizi izēvelēties pieejamos Java vide instrumentus.

Mērķis ir iepazīties ar programmēšanas valodu Java, gan palīdzēt ieskatīties sevī un saprast - vai programmētāja profesija ir tā, kurā Tu saskati sevi nākotnē. Java valodas pamatu apguve dod labu starta pozīcija, lai pilnveidojot sevi, izaugtu par kvalificētu programmatūras izstrādātāju un pievienotos Java izstrādātāju lokam, kas ir visvairāk pieprasītākā IT specialitāte darba tirgū un līdz ar to arī visrentablākā.

Kam paredzēta programma

Programma paredzēta iesācējiem, kas vēlas apgūt programmēšanas  valodu Java pamatus un perspektīvē pārkvalificēties uz IT nozari.
Apzinoties to, ka iesācējam var trūkt gan tehnisku zināšanu, gan arī reāla priekštata izpratne  par to kā programmēt, kā noris programmētāja darbs un kādas papildus zināšanas ir nepieciešamas, šī programma iesācējam sniegs zināšanas ne tikai par programmēšans valodu Java, bet  arī plašāku priekšstatu par to, ko nozīmē būt Java programmētājam.

Tēmas

 • Ievads programmatūras izstrādē. Ievads Java platformā.
 • Datu veidi. Matemātiskās operācijas. Konsoles I / O.
 • Metodes. Klases un objekti.
 • Sazarošanās operatori. Izvēles operators.
 • Objekti atmiņā.
 • Cikla operatori.
 • Masīvi.
 • Klases hierarhija. Interfeiss.
 • Kolekcijas.
 • Izņēmumi.
 • Kodu testēšana.
 • Tīra koda principi (Clean code). Refactoring. Tests.

Digitālie rīki

Intelij IDEA, Git, GitHub, JUnit

Pasniedzēji

 

Bc.sc.ing. Oļegs Ganzins ir IT Risinājumu Arhitekts ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi sistēmu izstrādē, pašlaik strādā starptautiskā uzņēmumā. Savas profesionālas darba gaitas uzsāka kā programmētājs, specializējoties Java risinājumu izstrādē. Par spīti jaunajiem pienākumiem, sirdī joprojām ir programmētājs, kam patīk radīt jaunas lietas, apgūt jaunas tehnoloģijas, palīdzēt cilvēkiem un sarežģīto padarīt vienkāršu. Oļegs tic, ka mūsdienās katram ir iespēja kļūt par programmētāju, ja ir vēlme un gribasspēks.

Grafiks

Mācības notiks 1 reizi nedēļā, darba dienu vakaros no plkst. 19.00 līdz 22.00

Programmas apjoms ir 80 akadēmiskās stundas un ilgums - 3 mēneši

Nodarbības tiešsaistē - 48 akadēmiskās stundas 

Praktiskie patstāvīgie vai grupas darbi neklātienē - 32 akadēmiskās stundas

Maksa par dalību apmācībās

Par uzņēmuma vai personīgajiem līdzekļiem - 637 eiro

 

Piesakieties uz konsultāciju par programmas izvēli rakstot uz profesionalis@lu.lv vai zvanot 29198484