Programmas ietvaros dalībnieki apgūs investīciju veikšanai nepieciešamās zināšanas no pamatprincipiem līdz izvērtētiem ieguldījumiem ar mērķi audzēt personīgo bagātību akciju tirgos.

Ja 2001.gadā 23.oktobrī tā vietā, lai iegādātos Apple Ipod par 399$, šī summa tiktu ieguldīta Apple akcijās, tad šodien 10.11.2021. iegādātās akcijas būtu 176 000$ vērtas. Mēs ticam, ka investīcijas akciju tirgos ir veids, kā audzēt personīgo bagātību. Un zināšanas par investēšanu pieaugušam cilvēkam ir tikpat svarīgas, kā lasītprasme bērnam. Tāpēc esam izveidojuši 12 nedēļu programmu, lai palīdzētu izprast investēšanas pamatprincipus tā, lai dalībnieki spētu atrast investīciju iespējas, izvērtēt tās un kursa noslēgumā iegādāties pirmās akcijas Baltijas vai Amerikas akciju tirgos.

Programma izstrādāta sadarbībā ar miniakselerators.lv, kuru absolvējuši vairāk kā 1500 dalībnieki kopš 2016.gada par eBay, Etsy, Amazon un NoCode.

Kompetences

Datu analīze

Kam paredzēta programma

Tiem, kam ir interese par investēšanu akciju tirgos, bet nav dziļas zināšanas.

Nepieciešams priekšzināšanu līmenis:

• Datora, interneta pārlūkprogrammu un MS Office lietošanas pamatprasmes;
  • Prasmes pieslēgties un piedalīties tiešsaistes nodarbībām caur MS Teams vai Zoom;
  • Angļu valoda vidējā līmenī vai spēja izmantot Google translate.

Programmā tiks strādāts ar digitālajiem rīkiem

Google Sheets vai Excel automātiskai nišas pievilcības aprēķināšanai

• Ieguldīšanas pamatprincipi
  • Ievads finanšu tirgos
  • Akciju identificēšana digitālās platformās
  • Investīciju objekta digitālā biznesa analīze
  • Ievads finanšu analīzē, izmantojot digitālas datubāzes
  • Investīciju brokera izvēle
  • Investīciju stratēģiju veidi un pielietošana
  • Investīciju portfeļa pārvaldīšanas principi

Kaspars Peisenieks - Investoru Kluba izpilddirektors, neatkarīgs personīgo finanšu un investīciju eksperts ar 15 gadu pieredzi. Vairākus gadus pārvaldījis turīgu personu investīciju portfeļus vietējā kapitāla bankā. Pasniedz lekcijas un seminārus par personīgo finanšu un investīciju tēmām. Izglītība: Maģistrs finanšu vadībā Banku augstskolā, MBA no SBS Šveices biznesa skolas, CFA analītiķa sertifikāts.

Roberts Mednis - 10 gadu pieredze ar dažādas sarežģītības finanšu instrumentiem, kā akcijām, obligācijām, fondiem, opcijām, gan strādājot šajā jomā Eiropas vadošajās bankās kā Dukascopy bank un UBS Šveicē, gan investējot sava personīgā portfeļa būvēšanas nolūkos. Ieguvis Rīgas Tehniskajā Universitātē maģistra grādu inženierzinātnēs.

Gints Turlajs - Konsultāciju uzņēmuma Smart Continent LV vadītājs jau vairāk kā 10 gadus, pašlaik 4 uzņēmumu valdes loceklis. Iepriekš strādājis arī SEB, Latvijas Bankā, Eiropas komisijā, Ekonomikas ministrijā u.c. Veicis akadēmisko darbību 4 augstkoās (SSE Riga, Banku augstkola, RTU, RSU). Studējis 4 augstskolās (SSE Riga, Syddansk Universitet, LU, RTU), Ekonomikas doktora grāda pretendents, ieguvis divus maģistra grādus, Latvijas Biznesa konsultantu asociācijas valdes loceklis, bijušais Latvijas Jauno zinātnieku apvienības prezidents un Latvijas ekonomistu asociācijas valdes loceklis.

Jānis Dzenis - 15 gadu pieredze stradājot finanšu konsultāciju jomā, banku un apdrošināšanas nozarēs tādos uzņēmumos kā Swiss Re, Ernst & Young UK, Luminor un pašlaik Deloitte. Konsultējis pirkšanas-pārdošanas darījumus un apvienošanās-sadalīšanās lielākajām pasaules bankām un investīciju pārvaldītājiem. Ieguvis Londonas Biznesa Skolas Finanšu maģistru un Latvijas Universitātes Psiholoģijas maģistru.

Mācības notiks 1 reizi nedēļā, darba dienu vakaros no plkst. 18.00 - 21.00

Programmas apjoms ir 160 akadēmiskās stundas un ilgums - 4 mēneši

• teorija: 82 (no kurām 48 ir patstāvīgi neklātienē)
  • praktiskie darbi: 78 (no kuriem 64 ir patstāvīgi neklātienē)