Programma paredzēta uzņēmumu digitālās transformācijas, pārmaiņu, produktu un projektu vadītajiem, ar mērķi aktualizēt un pilnveidot zināšanas par priekšnosacījumiem veiksmīgai uzņēmumu un valsts pārvaldes digitālajai transformācijai 2022. - 2027.gadā.

Programmas dalībnieki izkops praktiskas iemaņas un zināšanas ar līderiem IKT biznesa jomā: inovatoriem un uzņēmējiem, kuri paātrina mūsdienu problēmu risinājumus. 

“Uzņēmumi, kas jau praksē ir pārbaudījuši mākoņpakalpojumu un citas digitalizācijas priekšrocības, vairs neatgriežas pie novecojušām IT sistēmām, bet tie biznesi, kas vēl apsver pāreju uz IT ārpakalpojumiem, vairs ilgi nesvārstīsies. Tieši pareizi veikta digitalizācija lielā mērā noteiks, kādi uzņēmumi pastāvēs, un kādi būs spiesti vērt ciet durvis un mājaslapas. Ikviena uzņēmuma lēmumi ietekmē arī biznesa vidi kopumā – jo vairāk uzņēmumu modernizēs savas IT sistēmas, jo konkurētspējīgāka būs arī valsts starptautiskajā līmenī. Attīstīta infrastruktūra, progresīva IT nozare un zinoši speciālisti jau ir Latvijas priekšrocība, ko arī Jūs varat izmantot to par labu savam biznesam."   

Kompetences

Digitālā biznesa analīze

Kam paredzēta programma

Pretendentiem, kuriem jau ir zināšanas par uzņēmumu vai organizācijas procesu, vēlama izpratne par organizācijas informācijas sistēmām un mākoņu tehnoloģijām. 

Programmā tiks strādāts ar digitālajiem rīkiem

Mākoņa tehnoloģija SAP, Bitrix24, u.c.

Tēmas

 • Resursu nodrošinājums, ražošanas līdzekļi, mērinstrumenti  
 • Dokumentētā informācija - digitālās vadības veidi un iespējas.   
 • Informācijas glabāšanas pamatojums uzņēmumos, Informācijas glabāšanas veidi. Strukturizētas un nestrukturizētas datu bāzes dokuemntu vadība ar Microsoft SharePoint   
 • Piegādātāji un ārpakalpojuma vadības procesa digitalizācija, ārpakalpojuma zvanu centrs 
 • Ražošanas, pakalpojumu procesu organizācijas nosacījumi  
 • Lean pieejas digitalizācija, SAP Busines ONE  
 • Procesu vadība un ražošanas datu vadība - ERP sistēmas, SAP 
 • Atgriezeniskā saite, novērtēšana 
 • Procesu vadība un ražošanas datu vadība - ERP sistēmas, SAP  
 • Organizācijas un procesu datu iegūšanas un atgriezeniskās saites digitālās sistēmas izveide klientu servisa nodrošināšanai, uzņēmuma iekšējo uzdevumu un projektu vadība. Bitrix24  
 • Organizācijas un procesu datu iegūšanas un atgriezeniskās saites digitālās sistēmas izveide uzņēmuma digitālā mārketinga vajadzībām, SalesManago un Bitrix24  

Pasniedzēji 

MBA Vitālijs Šveisbergs, biznesa konsultants un starptautiskais auditors ar divdesmit gadu pieredzi. Izveidojis un sertificējis vadības sistēmas vairāk nekā 80 uzņēmumos. Veicis vadības sistēmu starptautiskos auditus vairāk nekā 200 uzņēmumos. Praktisko pieredzi gadu gaitā ieguvis vadošos amatos tādos uzņēmumos kā “Zygon Baltic Consulting”, “Dinex Latvia”, “DoresEngineering”, “Bureau Veritas Latvija”.

Mg.phil. Jūlija Davidoviča, CRM un telekomunikācijas risinājumu arhitekte uzņēmumā CSC Telecom. Strādā telekomunikācijas nozarē jau 10 gadus. Veic darba procesu izpēti dažādu nozaru uzņēmumos no praktiskā viedokļa un atbilstošu CRM un kontaktu centru izstrādi un pielāgošanu uzņēmumu ikdienas darbam. Veido mācību materiālus.

Mg.sc.ing. Jānis Strumpmanis, pieredzējis uzņēmumu vadītājs ar darba pieredzi elektronisko sakaru nozarē. Latvijas telekomunikāciju asociācijas valdes loceklis. Prasmes klientu apkalpošanā, biznesa attīstībā, klientu attiecību pārvaldībā (CRM) un pārdošanas vadībā. Spēcīgs pārdošanas profesionālis ar uzņēmumu biznesa vadības kvalifikāciju un elektronisko sakaru inženiera izglītību.

Aleksandrs Popovs, biznesa arhitekts uzņēmumā “SAP Latvia”. Aleksandrs ir studējis vairākas Latvijas augstskolās un ieguvis MBA un MIS grādus, kā arī šobrīd studē doktorantūrā. Vairāk nekā 15 gadu pieredze IT nozarē dažādos pasaules reģionos (US, EMEA (incl. UKI), CIS, APJ). Aleksandram ir ilggadēja pieredze uzņēmumu digitālas transformācijas jautājumos, biznesa stratēģiju veidošanā, pārmaiņu vadībā un cilvēkresursu vadībā.

MBA Edgars Stafeckis ir AS “DigitalMind” partneris un “SigningServices” līdzdibinātājs. Kopš 2007. gada strādā dažāda mēroga biznesa procesu digitālas transformācijas projektos ar Baltijas jūras reģiona vadošajiem uzņēmumiem, izmantojot elektroniskas dokumentu pārvaldības un digitālās uzticamības tehnoloģijas. Pieredze pārmaiņu un inovāciju procesu vadīšanā, kā arī jaunu produktu attīstīšanā.

Helvids Skeltons, vairāk kā 20 gadu pieredze klientu apkalpošanā, 10 gadu pieredze ārpakalpojumu uzņēmumu vadībā, praktiskā pieredze gan iekšējā resursa risinājumos, gan ārpakalpjumu servisos.

Madara Grudule, ieguvusi Latvijas Kultūras Akadēmijā maģistra grādu. Madaru aizrauj digitālā vide, cik var būt neparedzama un pārsteidzoša dzīve, tā var būt arī digitālais mārketings un tehnoloģiju laikmets. Madarai patīk realizēt radošas idejas un projektus.

Grafiks

Mācības notiks vienu vai divas reizes nedēļā, darba dienu vakaros no plkst. 18.00 - 21.45  

Programmas apjoms ir 160 stundas un ilgums – 4 mēneši

 • teorija: 58   
 • praktiskie darbi: 102 (no kurām 68 ir patstāvīgi neklātienē)  

Maksa par dalību apmācībās

Projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” ietvaros:   

 • Ar 90% ES fondu un valsts finansējumu - 51.20 eiro  
 • Par uzņēmuma vai personīgajiem līdzekļiem - 512 eiro   

Ārpus projekta laika - 775 eiro  

Piesakieties uz konsultāciju par programmas izvēli rakstot uz profesionalis@lu.lv vai zvanot 29198484