Praktiskas iemaņas finanšu datu analīzē, izmantojot dažādus analīzes rīkus, finanšu datu pārskatu un budžetu veidošanā un pielāgošanā dažādām vajadzībām, kā arī aprēķinu veikšanā, izmantojot dažādas Excel funkcijas.

Programmas ietvaros dalībnieki iepazīstas ar finanšu pārskatiem kā ar lēmumu pieņemšanas datu bāzi, finanšu datu analīzes dažādām metodēm, sastāda un analīzē ieņēmumu prognozi, sastāda un analīzē finanšu budžetu, analizē kapītālieguldījumu efektivitāti, izmantojot MS Excel rīkus. Mācību procesā tiek veikta vadības informāciju sistēmu datu bāzu analīze, dalībnieki iepazīstas ar izmaksu grupējumu un analīzi, kalkulāciju sastādīšanas, pašizmaksas noteikšanas metodēm. Apgūstot programmu, dalībnieki iepazīstas ar diagrammu un grafiku veidošanu, to īpašību izmantošanu datu attēlošanai (MS Excel), ar datu apstrādi, strukturēto datu tabulu pielietojumu, rakurstabulu veidošanu un rediģēšanu, PowerPivot pielietojumu, kā arī Power BI pielietojumu datu vizualizācijā, analīzē un publicēšanai.

Apmācību rezultātā dalībnieki apgūs

Sekmīgi apgūstot programmu, dalībnieki spēs veikt finanšu datu analīzi, formulēt un analītiski aprakstīt uzkrātos datus, formulēt problēmas, sniegt to risinājumus, pamatot datu analīzes nepieciešamību un izvēlēto datu analīzes metodi.

Apgūtas profesionālās kompetences

• finanšu datu iegūšanas un sagatavošana
  • finanšu datu analīzes tehnoloģiju un atbilstošu programmatūru pamatošana un pielietošana

Kam paredzēta programma

Uzņēmumos strādājošie vadītāji, finansisti, ekonomisti, galvenie grāmatveži, struktūrvienību un projektu vadītāji, visi interesenti, kas vēlas paaugstināt savas profesionālās kompetences un celt kvalifikāciju un konkurētspēju darba tirgū.

Programmā tiks strādāts ar digitālajiem rīkiem

MS Excel, Power BI, PowerPivot

• Galvenie finanšu pārskati kā pamats lēmumu pieņemšanai;
  • Finanšu analīze un interpretēšana;
  • Ieņēmumu prognozēšana un trenda veidošana izmantojot dažādas metodes;
  • Izmaksas, to grupēšana, analīze, kalkulāciju sastādīšana;
  • Pašizmaksas noteikšanas metodes un analīze;
  • Datu analīze un vadības lēmumu pieņemšana;
  • Uzņēmuma budžeta mērķi, faktori un sastādīšanas metodes. Finanšu budžetu sastādīšanas metodes;
  • Finanšu budžeta sastādīšana un analīze;
  • Ilgtermiņa ieguldījumu datu analīze un lēmumu pieņemšana;
  • AML un Sankciju uzraudzības prasības;
  • Diagrammu un grafiku veidošana, to īpašību izmantošana  datu attēlošanai;
  • Strukturēto datu tabulu pielietojums
  • Rakurstabulu veidošana un rediģēšana
  • PowerPivot, PoweQuery pielietojumus
  • Power BI pielietojums datu vizualizācijā, analīzē un publicēšanai

Svetlana Saksonova

Latvijas Universitātes profesore ar ievērojamu galvenā grāmatveža, finansista darba pieredzi, līdz ar to veiksmīgi vada konsultatīvos seminārus uzņēmējiem par darbības rezultātu vērtēšanu, budžetu sastādīšanu, pašizmaksu kalkulēšanu. Lasa lekciju kursus “Finanšu grāmatvedība”, “Vadības grāmatvedība”, “Korporatīvās finanses”. Grāmatu "Uzņēmuma darbības plānošanas paņēmieni”, “Banku darbība” un “Uzņēmuma finanšu vadības praktiskās metodes” autore.

Ināra Kantāne Dr. sc. admin.

Latvijas Universitātes lektore ar praktisku pieredzi datu apstrādē, datu analīzē, aptauju veikšanā, izmantojot Excel, IBM SPSS Statistics, Power BI datorprogrammās un ilggadēju pieredzi pieaugušo datorapmācībā. Praktiskās iemaņas datu statistiskā analīzē pilnveidotas dažādos pētījumos: valsts pētījumu programmā EKOSOC_LV; valsts pētījumu programmā Covid-19 seku mazināšana; URBACT II programmas ERAF projektā; ESFE projektos NVA novērtēšanas pētījumā un citos. Pasniedzēja ir vairāk kā 30 zinātnisko publikāciju autore un līdzautore.

Jekaterina Dobrjanska

NILLTPFN un sankciju atbilstības nodrošināšanas speciāliste, AML/CTF un sankciju vecāka konsultante uzņēmumā EY (Ernst & Young).

Programmas apjoms ir 80 akadēmiskās stundas (nodarbības un patstāvīgie praktiskie darbi).

Apmācību Ilgums - 3 mēneši.

Maksa par dalību apmācībās

480 EUR (ar PVN)

Piesakieties uz konsultāciju par programmas izvēli rakstot uz profesionalis@lu.lv vai zvanot 29198484