Eiropas Prasmju gada ietvaros LU VUMC atbalstīs sieviešu karjeras iespēju palielināšanu un pāreju no viena darba uz citu.

Ārējais izskats ir mūsu vizītkarte. Pēc vizuāla tēla, manierēm un īsas sarunas veidojas pirmais iespaids par cilvēku. Programma ir paredzēta tiem, kuri vēlas izprast apģērbu etiķeti, stila veidus, kā izvelēties piemērotāku tērpu, grimu un frizūru noteiktai dzīves situācijai vai pasākumam, izprast kāpēc vizuālais tēls ir svarīgs mūsdienās, izmantojot iegūto informāciju sasniegt jaunas karjeras virsotnes. 

Programmas gaitā dalībnieki uzzinās, kā noteikt sava auguma un sejas tipu, kā noteikt sev piestāvošas krāsas, auduma faktūras un rakstus, kā kombinēt krāsas apģērbu komplektā, kā veidot figūras un sejas vaibstu vizuālu korekciju, kā noteikt garderobes struktūru un kā revidēt garderobi, kas ir bāzes un kapsulas garderobe, kā izvēlēties aksesuārus, kā arī apģērbu etiķeti un bāzes stilus.

 

Programmas dalībnieki apgūs zināšanas par:

 • vizuālā tēla veidošanas principiem un elementiem; 

 • gaumīgo personīgo stilu;

 • apģērba etiķeti un bāzes stiliem;

 • auguma un sejas formas veidiem;

 • apģērbu un aksesuāru kombinācijām noteiktai sejas formai un figūras tipam;

 • krāsu pamatiem un krāsas nozīmi tēla veidošanā;

 • grima un frizūru veidiem;

 • garderobes struktūru un revīziju.

 

Kam paredzēta programma

Programma paredzēta sievietēm, kuras vēlas atpazīt savu unikālo stilu vai ieviest savā garderobē noteiktu ģērbšanās stilu karjeras izaugsmei, izprast apģērbu etiķeti, ģērbšanās stila veidus, kā izvelēties piemērotāku tērpu, grimu un frizūru noteiktai dzīves situācijai vai pasākumam, izprast, kāpēc mūsdienās vizuālais tēls ir svarīgs, un, izmantojot iegūto informāciju, sasniegt augstākus rezultātus darbā un privātajā dzīvē.

Tēmas

 1. Imidžs, stils, mode. Bāzes stili un apģērba etiķete.
 2. Krāsu pamati, krāsu paletes noteikšana, audumu faktūras un kombinācijas, asociāciju nozīme.
 3. Grims, frizūras, matu griezumi un to tendences.
 4. Figūru (augumu) tipi, vizuālā korekcija un padomi.
 5. Garderobes revīzija, bāzes garderobe.

Pasniedzēji

Ba.econ. Lidija Prokofjeva ir kvalificēta vizuāla tēla stiliste apģērbu modelēšanas un konstruēšanas speciāliste. Piedalījās kā stiliste un/vai vizāžiste projektos "Fashion Baltic Week", "Radošais nemiers", personīgās fotosesijās, fotosesijās apavu un apģērbu zīmoliem. Aktīvi pilnveido savas profesionālās zināšanas un prasmes modes, imidža un skaistumkopšanas kursos un semināros ārzemēs un Latvijā. Lidija ir praktizējoša stiliste un iedvesmo klientus sasniegt savus mērķus izmantojot personīgo stilu.

Milāna Smule ir kvalificēta vizuāla tēla stiliste. Strādāja apģērbu veikalos, kā skatlogu un manekenu noformētāja. Milāna piedalījās kā grimētāja Latvijas filmu uzņemšanā. Strādāja kopā ar Latvijas stilistiem, piedalījās semināros modes jomā un šobrīd strādā ar personīgiem klientiem.

Grafiks

Mācības notiks 1 reizi nedēļā no plkst. 18.15. līdz plkst. 20.30.

Programmas apjoms ir 34 akadēmiskās stundas un ilgums - 1,5 mēneši.  

Nodarbības tiešsaistē - 16 akadēmiskās stundas.  

Praktiskie patstāvīgie vai grupas darbi - 18 akadēmiskās stundas.  

Maksa

332,75  EUR (ar PVN)