Apgūstot programmu Ievads programmatūras testēšanā varēsi sākt strādāt, kā kvalitātes nodrošināšanas speciālists. Programmatūras testēšanas prasmes ir labs sākums, lai veidotu profesionālu karjeru IT pasaulē, kā programmatūras testētājs (manuālā testēšana), kā programmatūras izstrādātājs vai kādā citā ar IT jomu saistītā jomā.

Programma  Ievads programmatūras testēšanā iepazīstina ar testētāja profesiju - ar ko testētājs nodarbojas un kādēļ testēšana ir nepieciešama programmatūras izstrādes gaitā. Tiks apskatītas darbības, kādas veic testētājs programmatūras izstrādē un kādas nepieciešamās prasmes iegūst, lai izpildītu pamata uzdevumus - analizēt dokumentāciju, uzdot nepieciešamos jautājumus biznesa analītiķiem, izveidot testpiemērus, testēt un dokumentēt atrastos incidentus programmā, sastādīt vienkāršus SQL pieprasījumus.
Visu mācību procesu laikā, dalībnieki būs kopā ar pieredzējušu pasniedzēju-praktiķi, kas vienmēr līdzās, lai izskaidrotu nesaprotamo, palīdzētu ar mājas darbiem, kas piesaistīti tuvu reāliem projektiem un norādītu uz biežāk pieļaujamām iesācēju kļūdām.
Vienlaikus, apgūstot zināšanas par testēšanu un lietojumprogrammu izstrādi, dalībnieks gūs iespēju uzlabot komunikācijas prasmes, strukturēt gūto informāciju, kā arī pilnveidot savu tehnisko angļu valodu. Papildus tiks apskatīti jautājumi un uzdevumus, kuri palīdzēs dalībniekam sagatavoties darba intervijai.

Kam paredzēta programma

Programma  Ievads programmatūras testēšanā paredzēta iesācējiem, kuriem nav nekādas pieredzes IT jomā, bet kas vēlas apgūt testētāja profesijas iemaņas, lai jau pēc programmas pabeigšanas varētu sevi pieteikt IT darba tirgū, kandidējot uz jaunākā  kvalitātes nodrošināšanas speciālista vakanci.

Tēmas

  • Iepazīšanās ar IT un testēšanu. ISTQB sertifikācija. SDLC pārskats.
  • Testa līmeņi un tipi.
  • ISTQB principi. Programatūras izstrādes (SDLC) un testa aizstrādes (TDLC) dzīves cikli.
  • Specifikācija.
  • Testu plānošana.
  • Incidenti.
  • Mobilā testēšana.
  • Pētnieciskā testēšana un mājas lapas arhitektūra.
  • Datu bāzes.
  • Linkedin, sociālie tīkli un intervija.
  • Kursa kopsavilkums.

Digitālie rīki

Jira, Confluence, Google Chrome, SQLBolt

Pasniedzēji

Māris Miķītis ir saistīts ar IT jau kopš 1998. gada. Viņam ir arī ISTQB sertifikāts.
Šobrīd darbojas kompānijā If Insurance, kur kopā ar zviedru programmētājiem strādā pie industriālajiem projektiem saistītiem ar risku noteikšanu, novērtēšanu un novēršanu. 

Grafiks

Mācības notiks 1 reizi nedēļā, darba dienu vakaros no plkst. 19.00 līdz 22.00

Programmas apjoms ir 80 akadēmiskās stundas un ilgums - 3 mēneši

Nodarbības tiešsaistē - 48 akadēmiskās stundas 

Praktiskie patstāvīgie vai grupas darbi neklātienē - 32 akadēmiskās stundas

Maksa par dalību apmācībās

Par uzņēmuma vai personīgajiem līdzekļiem - 637 eiro

 

Piesakieties uz konsultāciju par programmas izvēli rakstot uz profesionalis@lu.lv vai zvanot 29198484