Vislielākais burtu izmērs
15. Valsts Ekonomikas olimpiāde
Pēdējās izmaiņas veiktas:
04.01.2016

Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultāte jau no 2010. gada atbalsta Ekonomikas olimpiādes organizēšanu, piedaloties gan uzdevumu sagatavošanā, gan valsts olimpiādes organizēšanā LU EVF telpās.

2014.g. 21.februārī 70 labākie Latvijas skolēni  piedalījās 15.Valsts Ekonomikas olimpiādē.  Olimpiādes galvenais mērķis ir dod iespēju talantīgiem, domājošiem skolēniem, pārbaudīt savus spēkus un godīgā cīņā paradīt ne tikai savas zināšanas un prasmes, kas iegūtas ekonomikas stundās un ārpusstundu darbā, bet parādīt arī loģisko domāšanu un  apķērību, (atjautību).

Šogad olimpiādē sacensību gars bija īpaši liels, jo uzdevumi  skolēniem likās grūtāki, ne kā iepriekšējos gadus, kas radīja viņiem spriedzi.  Tā kā olimpiāde notika februārī,  skolēniem sanāca domāt par skolas kursā vēl neapgūtām  tēmām -  makroekonomiku un  starptautisko ekonomiku.   Kā arī par uzdevumiem, kas tika sastādīti pamatojoties pēc jau apgūtās mācību programmas. Šoreiz skolniekiem vajadzēja paraudzīties no savādāka skata punkta, lai  varētu ieraudzīt uzdevuma patieso būtību un piedāvāt nestandarta risinājumu.

Pēc pusdienām skolēni turpināja darbu risinot biznesa situācijas, kas bija olimpiādes trešā daļa. Biznesa spēlē bija iekļauti vairāki mainīgie nosacījumi, kas ietekmēja skolēna pārvaldīto „uzņēmuma” peļņu: skolēniem bijā jāpieņem lēmumu nenoteiktības apstākļos, nezinot, kādus soļus veiks konkurenti, līdzīgi, kā biznesā. Erudīti iesaistoties kopējā uzdevumu risināšanā,  viņiem izdevās atrast risinājumu, kā var pāriet uz lielāku peļņas nesošu tirgu.

Ekonomikas olimpiādes uzvarētājiem medaļas pasniedza Ekonomikas un vadības fakultātes dekāne Inta Brūna un  VISC vēcāka referente Agnese Mīļā, dāvinot fakultātes mācībspēku   grāmatas.

Pirmo vietu ieguvēji ir Mareks Zēvalds  (Rīgas Valsts 1.ģimnāzija),  Rūdolfs Vētra (Valmieras Viestura vidusskola) un Daniels Krimans ( Aglonas vidusskola). Otrās vietas ieguvēji ir Oļegs Matvejevs, Mikus Pētersons, Roberts Veics, Ģirts Aploks, Liene Vilne, Elīna Adamone, kas pārstāvēja Rīgas, Grobiņas, Ludzas un Smiltenes vidusskolas.

Priekšrocības minētajām personām dod tiesības iegūt budžeta studiju vietu ārpus konkursa Ekonomikas un vadības fakultātē.

Trešās vietas ieguvēji ir Aleksandrs Rumjancevs no Rīgas Ostvalda vidusskolas, Laima Vasile no Ulbrokas vidusskolas, Aleksandrs Mārtiņš Blūms no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas, Veronika Vasiļevska no Liepājas 12.vidusskolas, Kalvis Lauberts no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, Vadims Bondarenko no Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas, kā arī Reinis Jēkabs Ozols no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas.
Pateicamies pedagogiem, kas skolo Latvijas lepnumus.

Ekonomikas olimpiādes uzvarētājus sveica, kopā ar konkursu „Jauno finanšu ekspertu”  uzvarētājiem Swedbanka omulīgas telpās:

Olimpiādes uzdevumus ar atbildēm.

Darba programma skolotājiem

Darba kārtība

Vadītājs

Eiro ieviešana un patērētāju paradumu maiņa.

Swedbank Privātpersonu finanšu institūta direktore Adriāna Kauliņa.

Skolēnu iesniegto darbu izvērtēšanas atzinumi Swedbankas konkursam “Jaunais finanšu eksperts 2014” .

Swedbank Privātpersonu finanšu institūta eksperte Evija Kropa

Kafijas pauze, individuālas sarunas.

Irina Bausova Natālija Buile

Latvijas tautsaimniecības attīstības tendences un galvenie izaicinājumi.

Lektors: Oļegs Barānovs, Ekonomikas ministrijas Tautsaimniecības struktūrpolitikas departamenta direktors

Olimpiādes testa saturs, struktūra un tā analītisks vērtējums.

Irina Bausova, VUMC

Dažādi jautājumi un ierosinājumi turpmākajam darbam.

Natālija Buile, VISC vecākā referente